Skip to content ↓

Who's Who

Senior Leadership Team

Dan Andrews - Headteacher

Steph Mack - Deputy Headteacher/Head of Early Years

Sam Marshall - Deputy Headteacher/Head of Teaching and Learning

Becky Harrison - Senior Teacher (KS1)

Louise Button-Hampton - Senior Teacher (LKS2)

Charlotte Fanning - Senior Teacher (UKS2)

Kelsie Gibson - Senior Teacher (Community)

 

Nursery

Kerry Wilkinson - Room Leader (Peach)

Jo Swift - Room Leader (Plum)

Mandy Jessop - Room Leader (Pear)

Monika Maftyjewicz - Teaching Assistant

Nertila Lecini - Apprentice Teaching Assistant

Jessie Mortimer - Teaching Assistant

Demi-Leigh Wilkinson - Teaching Assistant

Sarah Knight - Teaching Assistant

Bonnie De Korte - Teaching Assistant

Eloise Adams - Teaching Assistant

Vanessa Hall - Teaching Assistant

Emily Williams - Teaching Assistant

 

Year R

Steph Mack - Class Teacher (Apple)

Ant Webster - Teaching Assistant (Apple)

Kirsty Bailey - Class Teacher (Cherry)

Gemma Harrington - Teaching Assistant (Cherry)

 

Key Stage 1

Hollie Broom - Class Teacher (Lime)

Maddie Prebble - Teaching Assistant (Lime)

Becky Harrison - Senior Teacher (Willow)

Jane Edmonds = Teaching Assisant (Willow)

Dionne Parris - Class Teacher (Oak)

Emma Walker - Teaching Assistant (Oak)

Abi Stilwell - Teaching Assistant - Reading Support

 

Lower Key Stage 2

Jodie Buckett - Class Teacher (Chestnut)

Maggie Armstrong - Teaching Assistant (Chestnut)

Trevor Carnell - Teaching Assistant (Chestnut)

Louise Button-Hampton - Senior Teacher (Maple)

Jade Edwards - Teaching Assistant (Maple)

Caitlin Laurence - Class Teacher (Sycamore)

Janette Mayhead - Teaching Assistant (Sycamore)

Jane Eves - Teaching Assistant - Reading Support

 

Upper Key Stage 2

Kelsie Gibson - Senior Teacher (Cedar)

Jade Delaney - Teaching Assistant (Cedar)

Sarah Jones - Class Teacher (Palm)

Jeanette Simmonds - Teaching Assistant (Palm)

Erin Boddy - Class Teacher (Silver Birch)

Sara Flisher - Teaching Assistant (Silver Birch)

Charlotte Fanning - Senior Teacher (Elm)

Leoleigh Lind - Teaching Assistant (Elm)

 

Other Education Roles

Emily Baker - SENCO

Gary Morley - Pastoral Manager

Stewart Copeland - PE Teacher

George Bentley - PE Teacher

Jane Griffith - HLTA

Helen Wade - Speech and Language TA

Sally Warren - Teaching Assistant - SEN support

 

Office and Site Roles

Jo West - School Business Manager

Sandra Snoad - Office Manager

Louise Timson - Office Administrator 

Chris Burgess - Office Administrator

Rob Wilkinson - Site Manager

Jack Rouncivell - Caretaker

Pam Horton - Cleaner

Jackie Hopkins - Cleaner

Louise King - Cleaner

Sandra Reader - Cleaner

Kirsty Burgess - Cleaner

Ewelina Grabowska - Cleaner

 

Breakfast and After School Club

Kerry Wilkinson - Breakfast and After School Club Lead

Ant Webster - Breakfast and After School Club Assistant

Demi-Leigh Wilkinson - Breakfast and After School Club Assistant

Trevor Carnell - After School Club Assistant